Do 4 razy sztuka!

Udało się! W 4 spotkaniu pomiędzy drużynami KS Świerklany a RKP ROW, rozgrywanym w oficjalnych rozgrywkach odnotowujemy pierwsze zwycięstwo. W końcu poziom naszej gry przełożył się na wynik w spotkaniu z KS Świerklany. Jednak trzeba zaznaczyć że drużyna ze Świerklan miała kilka doskonałych sytuacji bramkowych a to że nie zdobyła z tych sytuacji bramek jest, nie małą zasługą Jakuba Wojaka, który dziś w drugiej połowie wystąpił w naszej drużynie. Trzeba jednak również dodać iż o grze naszego zespołu decydowali w tym spotkaniu zawodnicy, którzy w poprzednich spotkaniach grali w mniejszym wymiarze czasowym. 3 bramki zdobyte przez nasz zespół były zwieńczeniem akcji zespołowych. Pierwszą bramkę zdobył Mateusz Gliwicki, pięknym strzałem w długi róg bramki, po równie wspaniałym podaniu od Krzysztofa Twarowskiego. (Obaj rozpoczęli mecz na ławce rezerwowych. Można?! Można! Kto chce, ma możliwość pokazania swoich umiejętności). 2 bramkę zdobył Marcin Chruszcz po podaniu z rzutu rożnego od Karola Fili. 3 bramkę zdobył Szymon Szulik w 60 minucie meczu po podaniu Sebastiana Miernika, który wyprowadził piłkę z własnej połowy, a w polu karnym wyłożył ją Szymonowi. Historia zatoczyła koło. W pierwszym spotkaniu, rozegranym Jesienią na boisku sztucznym, to Świerklany zdobyły bramkę w 57 minucie meczu, a mecz kończył się wynikiem 1:1. Dziś to my strzelamy bramkę w ostatnich minutach spotkania, która raduje nas i naszych Najwierniejszych Kibiców.

Kolejne spotkanie, które pokazuje nam w którą stronę idziemy. Dobra postawa Mateusza Gliwickiego, Krzysztofa Twarowskiego, oraz przyzwoita postawa w meczu i podczas treningów Denisa Machalicy pokazuje że jeśli tylko ciężko się pracuje i trenuje sumienne, to przyjdzie moment że praca zaprocentuje. Zaś dla tych, którzy dotychczas grali bardzo dużo, jasny sygnał. PRACA! Nic nikomu nie jest dane na zawsze! Innym wnioskiem z tej sytuacji jest fakt iż mamy DRUŻYNE! Gdzie jeden za wszystkich...wszyscy za jednego! Oby tak dalej. W poniedziałek kolejny trening i pracujemy i walczymy dalej, bo chcemy jeszcze więcej!

Treningi: Poniedziałek 17:00, Wtorek 17:00 (selekcja dla 6-klasistów), Środa 18:30, Piątek mecz ROWu. Mecz ligowy odbędzie się albo w sobotę 11:00 albo w niedziele 9:00, u nas z LKS Orzeł Jankowice.